Kluczyk samochodowy, pilot samochodowy, scyzoryk czy keyless?
Kluczyk samochodowy, pilot samochodowy, scyzoryk czy keyless?

Kluczyk samochodowy, pilot samochodowy, scyzoryk czy keyless?

Na przestrzeni lat obserwujemy nieprzerwany postęp w wielu dziedzinach. Coś, co kiedyś było nowoczesne i innowacyjne, dziś jest przestarzałe i nieaktualne. Taki los spotyka niemal wszystkie urządzenia i przedmioty, które z czasem są systematycznie ulepszane. Wielu producentów, korzystając ze zdobyczy nauki, wdraża coraz to nowsze rozwiązania do swoich produktów. A to wszystko po to, by zapewnić nam maksymalną wygodę i komfort użytkowania. Tak też dzieje się w dziedzinie motoryzacji. Nie tylko auta przechodzą swoją ewolucję, ale też wszystkie elementy z nimi związane, takie jak np. kluczyki samochodowe.

 

Lekcja historii o kluczyku samochodowym.

Czy ktoś z Was jest w stanie przypomnieć sobie, jak wyglądał kluczyk do malucha lub poloneza? Jeśli nie, to z pewnością przyznacie, że odbiegał on znacznie od jego dzisiejszych młodszych braci. Był to zwykły kluczyk do samochodu z grotem bez żadnych dodatkowych przycisków. Dopiero w latach 90-tych zaczął upowszechniać się model pilota z przyciskami, służącymi do otwierania i zamykania auta. Z czasem ulepszono tę wersję o dodatkową funkcję chowania grota, od czego powstała jego nazwa - kluczyk scyzoryk. Obecnie taka forma jest w powszechnym użytku, co nie oznacza jednak, że zatrzymaliśmy się w miejscu.

 

Technologia keyless – co to takiego?

Ostatnie lata przyniosły nowe pomysły z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Polegają one na wygodnym, bezdotykowym otwieraniu pojazdu kluczykiem z funkcją keyless go. Dzięki niej wystarczy mieć pilota przy sobie, schowanego w kieszeni lub torebce, żeby otworzyć auto i nim odjechać. Kluczyk keyless nie jest jednak w pełni bezpieczny, ponieważ złodzieje samochodów opracowali sposób, na sprytną i bezinwazyjną kradzież auta. Wykorzystują do tego metodę zwaną kradzieżą na walizkę, która obecnie jest bardzo popularna w złodziejskim półświatku. Wpłynęła na to popularyzacja systemu keyless. Stosowany jeszcze do niedawna tylko w autach klasy premium, takich jak Audi, BMW czy Mercedes, ostatnio upowszechnił się również w markach średniego segmentu, takich jak Ford, Renault, Skoda czy VW.

 

Jak zabezpieczyć kluczyk keyless go?

Kradzież na walizkę stała się okazją do powstania produktów, mających na celu ochronę urządzeń z sygnałem radiowym.Są to etui na kluczyk keyless oraz pudełko na kluczyk keyless. Stosując je możemy być spokojni nie tylko o swój pojazd,ale też o posesję, gdyż pudełko na kluczyk keyless pomieści zarówno nasz pilot samochodowy, jak też inne elektroniczne klucze do garażu czy bramy wjazdowej. Umieszczona w nich specjalna warstwa, działająca na zasadzie klatki Faradaya, chroni sygnał naszych urządzeń przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. Futerał na kluczyk keyless jest poręczny i nieduży, dzięki czemu bez problemu zmieści się w torebce czy kieszeni. Dodatkowo ochroni kluczyk do auta przed porysowaniem i zniszczeniem oraz będzie asekurował go przy ewentualnych upadkach.

 

Etui silikonowe – okazja do zmiany wyglądu Twojego kluczyka.

Nie tylko nowoczesne piloty potrzebują zabezpieczenia. Również popularny kluczyk samochodowy scyzoryk wymaga należytej ochrony. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór etui silikonowych na kluczyk, dla niemal każdego modelu auta. Dzięki niemu uchronisz kluczyk przed uszkodzeniami, jednocześnie zapewniając mu ciekawy i nietypowy wygląd.

Wszystkie powyższe produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym. W zależności od swoich potrzeb z pewnością dobierzesz dla siebie odpowiedni produkt. Różnorodność wzorów i kolorów zaspokoi gusta niejednego kierowcy.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl